6 اصل مهم در سئوی سایت 

6 اصل مهم در سئوی سایت 


6 اصل مهم در سئوی سایت 

اگر بخواهید سایتی را که طراحی کرده‌اید، مورد توجه کاربران قرار گرفته و خیلی زود در صفحات اول پیشنهادی گوگل قرار بگیرد، باید 6 اصل مهم در سئوی سایت را رعایت کنید.

در این بحث ما را همراهی کنید، تا با مطالبی را درباره سئوی سایت و اینکه چطوری یک سایت را به‌خوبی سئو کنیم، را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که احساس می‌کنید، نیاز به راهنمایی بیشتری دارید و یا می‌خواهید، برای کسب و کار و حرفه خود سایت حرفه‌ای و پربازدیدی را طراحی کنید، می‌توانید با متخصصان ما در آژانس تبلیغاتی ملکه در ارتباط باشید. این مرکز تبلیغات اینترنتی معتبر، سال‌هاست که با انجام طراحی سایت در قزوین توانسته است، در عرصه طراحی انواع سایت فروشگاهی در قزوین، طراحی بنر در قزوین، طراحی لوگو موشن ارزان در قزوین و… بسیار خوب و موفق عمل کند و با انجام تبلیغات مناسب و هوشمندانه، برای هر حرفه و کسب و کاری، به آنها کمک کند، تا به موفقیت و پیشرفت بیشتری دست پیدا کنند.

سئو چیست؟

سئو همه روش‌هایی است، که به‌شکل خیلی ساده سبب افزایش دیده شدن وب سایت، در نتایج جستجو می‌گردد. تکنیک‌های سئو تنوع زیادی دارند، که بعضی در داخل سایت اجرا می‌شوند، که به آن سئو داخلی می‌گویند و بعضی دیگر در خارج از سایت اتفاق می‌افتند، که به آنها سئو خارجی می‌گویند. اهمیت سئو از آنجا مشخص می‌شود، که با نگاهی به موتورهای جستجو، تنها در سال 2014 از ترافیک وب سایت‌ها 64 درصد بوده، در حالی‌که شبکه‌های اجتماعی فقط 2 درصد، ورودی مستقیم 12 درصد، تبلیغات کلیکی 6 درصد و سایر روش‌ها 15 درصد بوده است.

اهمیت رعایت اصول سئو در طراحی سایت

 

6 اصل مهم در سئوی سایت

6 اصل مهم در سئوی سایت

اصولی در طراحی و سایت‌ها وجود دارد، که با رعایت آنها زمان طراحی سایت و زمان وارد کردن محتوا به سئو شدن سایت به‌صورت خودکار کمک می‌کند. ممکن است برای افراد زیاد پیش آمده باشد، که سایتی را طراحی کنند و بعد از مدتی متوجه شوند، که سایت طراحی شده حتی در آخرین صفحات پیشنهادی گوگل هم قرار ندارد. این مورد به دو دلیل می‌تواند اتفاق بیفتد؛ اول عدم رعایت زمان طراحی وب سایت و دوم عدم آشنایی با استفاده درست از امکاناتی که، برای سئو در اصول سئو وجود دارد. اگر سایت سئو نشود، بسیاری از کاربران از جود آن بی‌خبرند و بازدید سایت بسیار پایین خواهد بود، در نتیجه سایت به‌دیگران معرفی نمی‌شود. این مسئله درباره طراحی سایت خبری، طراحی سایت تخفیف گروهی و.. نیز صدق می‌کند.

موارد مهمی که جزء اصول سئو سایت محسوب می‌شوند:

تحقیق کلمات کلیدی

سعی کنید، بهترین کلمات کلیدی را برای سئوی خود انتخاب کنید. برای انجام اینکار از ابزارهای لازم استفاده نمایید. لیستی از کلمات و عبارات را که به‌دست آوردید را، دسته بندی کرده و بهترین را انتخاب کنید. سعی کنید از عبارت بلند مشابه با کلمات کلیدی هم استفاده کنید. مثلاً اگر کلمه سایت را جستجو می‌کنید، اشاره دقیق‌تری به نیاز کاربر خود داشته باشید، مثلا بنویسید طراحی سایت در قزوین یا طراحی سایت فروشگاهی و…، حتی برای به‌دست آوردن نتیجه‌ای بهتر می‌توانید، از ادغام چند کلمه کلیدی در یک محتوا استفاده کنید.

بهبود سرعت لود یا همان سرعت دسترسی به سایت و صفحات داخلی سایت

روشن است که اگر کاربر به سایت مراجعه کند و کمتر از 3 ثانیه نتواند به سایت دسترسی پیدا کند، صفحه را سریع بسته و به سراغ سایت دیگری خواهد رفت و این یک اتفاق بد برای سایت است. سعی کنید با مشورت افراد متخصص و یا با استفاده از ابزارهایی که در این زمینه طراحی شده‌اند، به‌خوبی سرعت لود سایت را متوجه شوید، باید بدانید که سرعت سایت در تبلت، گوشی موبایل و.. بهینه است یا نه؟

ایجاد تصاویر و ویدیوهای جذاب

اضافه کردن تصاویر و ویدیوهایی با حجم پایین، موجب ایجاد جذابیت محتوا برای کاربر و موتورهای جستجو می‌شود. محتوای عالی ولی بدون استفاده از رسانه‌های دیگر در آن، جذابیت کمی خواهد داشت.

جاهای مناسب برای کلمات کلیدی

 

6 اصل مهم در سئوی سایت

6 اصل مهم در سئوی سایت

سعی کنید مهم‌ترین کلمه کلیدی را در عنوان قرار دهید و سپس عبارت جذابی را بنویسید، که کاربر با دیدن آنها کلیک کند. بنابراین تگ عنوان‌ها را بهبود دهید. زیرا عنوان مطلب اولین موردی خواهد بود، که کاربر آن را مشاهده می‎کند.

بهینه کردن توضیحات متا

بهینه سازی توضیحات متا، هم جزء موارد مهم مانند عنوان است. زیرا پس از عنوان، کاربر توضیحات متا را مشاهده می‌کند. در این صورت ممکن است، با دیدن این توضیحات کلیک کند، یا سراغ سایت دیگری برود. این توضیحات 150 – 160 کاراکتر مفید و چکیده‌ای از کل مطالب است. اگر چکیده خوب نباشد، کاربر می‌داند نویسنده، برای این محتوا وقت نمی‌گذارید. این توضیحات برای موتورهای جستجو بسیار مهم است و باید به آنها توجه شود.

توجه به محتوا و ارزشمند بودن آن

مطالب ارزشمند و مفیدی را انتشار دهید. نه فقط صرفاً کپی شده از سایر سایت‌ها ولی با ادبیاتی متفاوت. محتوا باید طوری باشد، که دانش جدیدی به مخاطب اضافه کند. قالب انتخابی برای ارائه محتوا هم می‌تواند مهم باشد، مسلماً از دید کاربران مقاله و اینفوگراف با یکدیگر در سایت متفاوت خواهند بود.

اهمیت تگ‌ها و استفاده از لینک

به‌کاربردن و استفاده از image tag یا همان بر چسب تصاویر، از اصول مهم در سئو سایت محسوب می‌شود. هم موجب درک بهتر از تصویر شده و هم برای سئو مفید است. همچنین ایجاد لینک بلدینگ داخلی، از اصول سئو سایت است، سعی کنید برای سئو سایت خود آن را ایجاد کنید.

مزایای طراحی سایت بر اساس اصول سئو

رعایت مراحل و طراحی سایت با استفاده از اصول سئو، موجب رتبه‌ بندی سایت و همچنین حضور آن در نتایج بهتر و بالاتر موتورهای جستجو می‌شود. این امر موجب ورود مشتریان و بازدید کنندگان، از طرف موتورهای جستجو به سایت ما می‌شود، که رونق و گسترش کسب و کار ما را در پی خواهد داشت. در صورتی سایت ما در رتبه اول موتورهای جستجو باشد، خود وظیفه انجام تبلیغات و بازاریابی محصول و خدمات ما را بر عهده خواهد گرفت و این امری بسیار ارزشمند در انجام پروپاگاند برای کسب و کارها است.

برای موفقیت در تجارت و کسب و کار خود، از اصول اولیه سئو استفاده کرده و کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید. در صورتی که با اصول و روش کار به‌خوبی آشنایی ندارید، برای صرفه جویی در زمان و هزینه خود سعی کنید، از تجربه  متخصصان در اینکار استفاده نمایید.

انجام طراحی سایت ملکه؛ همواره با بهره‌گیری از تیمی قدرتمند در سئو انجام می‌شود. آژانش تبلیغاتی ملکه؛ طراحی انواع سایت‌های خود را، براساس اصول سئو و طراحی سایت برای شرکت‌ها و فعالیت‌ها مختلف، طوری انجام می‌دهد که کسب نتایج برتر جستجو را، برای مشتریان خود به ارمغان بیاورد. این آژانس تبلیغاتی معتبر، با داشتن سال‌ها تجربه در طراحی سایت در قزوین، طبق به روزترین اصول و قوانین آن آماده است، تا بهترین طراحی سایت را برا صاحبان مشاغل و کسب و کار انجام دهند. علاوه بر طراحی سایت، از جمله فعالیت‌های گسترده‌ای که این تیم حرفه‌ایی انجام می‌دهند، شامل: طراحی لوگو موشن در قزوین، طراحی بنر در قزوین، طراحی کاتالوگ در قزوین و… می‌باشد.بیشتر بخوانید:

6 نکته کلیدی در سایت فروشگاهی 

اصول کپی رایت تبلیغاتی

استارت آپ را چقدر میشناسید؟

قانون شرکت تبلیغاتی در کشور همسایه

8 اصل مهم در تبلیغ اینستاگرام

تبلیغات محیطی در قزوین

طراحی بنر تبلیغاتی در قزوین

بهترین کانون تبلیغات در قزوین

نقش تبلیغات در بازاریابی بین المللی  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.