هدف از برندسازی چیست؟

هدف از برندسازی چیست؟


هدف از برندسازی چیست؟

هدف از برندسازی چیست؟ برندسازی باعث می‌شود خیلی راحت به مشتریان خود کمک کنید تا متوجه شوند برند شما چه چیزی پیشنهاد می‌دهد و چه چیزی آن را از بقیه متمایز می‌کند. اما برندینگ فقط یک پیشنهاد فروش نیست. در واقع برندسازی به شما کمک می‌کند که تجربه مثبتی را برای مصرف کنندگان خلق کنید تا آنها هرگز نام برند شما را از یاد نبرند. اما اگر به اصول برندسازی بی توجه باشید ممکن است مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید یا حداقل نتوانید مشتریانی وفادار داشته باشید.

هدف برند مهم است زیرا به مشتریان شما نشان می‌دهد که شما فقط تحویل‌دهنده محصولات، خدمات یا برگزارکننده کمپین‌های تبلیغاتی نیستید. شما یک هدف دارید و این بزرگ‌تر از سودآوری است. برندسازی به شما کمک می‌کند در یک بازار اشباع خاص باشید و دیده شوید. برای مردم عادی است که یک راه حل سریع پیدا کنند و یک لوگو به قیمت پایین بخرند اما احتمالا استراتژی مشخصی برای برند خود ندارند.

هیچ معنایی پشت لوگوی آن‌ها وجود ندارد و حتی ممکن است برای مخاطبان هدف آن‌ها منطقی نباشد. یک برند خوب باید هدف مشخص داشته باشد تا به شما کمک ‌کند بین سایر افراد حوزه کاری خود متمایز شوید. شاید آنچه ارائه می‌دهید شبیه به رقبایتان باشد، اما مشتریان شما را به دلیل برند متمایز، بسته‌بندی خاص و حال و هوای شما انتخاب می‌کنند.

ما در آژانس تبلیغاتی ملکه با انجام دایره وسیعی از خدمات دیجیتال مارکتینگ در خدمت شما عزیزان هستیم: طراحی اختصاصی سایت با به روزترین متد طراحی سایت، سئو و بهینه سازی سایت با دانش به روز، تولید محتوا و تعیین استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ برای شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات هدفمند از انواع مدل‌های تبلیغاتی (تبلیغات کلیکی، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات اینفلوئنسری، تبلیغات بین اپلیکیشین)، اجرای انواع کمپین‌های تبلیغاتی به همراه تمامی کارهای مربوط به پرفورمنس مارکتینگ و تجزیه و تحلیل داده‌ها برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های شما.

برند سازی برای کسب اعتماد

 

هدف از برندسازی چیست؟

هدف از برندسازی چیست؟

 

برای مشاغل کوچک بسیار مهم است که مراقب باشید پول شما در کجا خرج می‌شود. برندسازی کسب‌وکار شما در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان شما می‌شود. در میان سیلی از انتخاب‌های ناآشنا برند مثل یک دوستی است که می‌توان روی آن حساب کرد و این اعتماد، منجربه انتخاب و خرید مشتری و سوددهی برای صاحب برند خواهد شد. اگر همه گزینه‌ها مشابه و تقریباً بدون ریسک باشند احتمالاً قیمت پایین یا در دسترس‌ترین کالا نظر شما را جلب می‌کند.

چون هیچ‌کدام از محصولات نظر شمارا جلب نکرده و مزایای متفاوتی ارائه نداده است در نتیجه سریع‌ترین و ارزان‌ترین گزینه را انتخاب می‌کنید. اما اگر پس از بررسی همه گزینه‌ها به موردی برسید که نظرتان را عوض کند یا به پرداخت بیشتر راضی شدید، احتمالاً تصمیمتان مبتنی بر این حس است که آنچه انتخاب کرده‌اید به هزینه‌اش می‌ارزد و شما را ناامید نمی‌کند. این اعتماد نتیجه پباده سازی اصول برند سازی موفق است. برای مطالعه بیشتر در این زمینه به مقالات 6 روش برند سازی موفق و چطور با برند سازی معروف شویم؟  مراجعه فرمایید.

روشهای برندسازی

با اینکه که ساخت برند به یک فرآیند طولانی بررسی دقیق احساسات و انگیزه‌های خود نیاز دارد اما می‌توان این فرآیند را با استفاده از میانبرها سرعت بخشید.

رقبا را تحلیل کنید: بعد از شناخت مخاطب هدف خود باید ببینید که کدام شرکت‌ها یا خدمات دهنده‌ها بازار شما را هدف گرفته‌اند. برای انجام این کار باید کسب‌وکار خود را خوب بشناسید و به جستجوی آنلاین در مورد رقبای حاضر در زمینه کسب و کاری خود بپردازید. حالت ایده آل انجام تحلیل و آنالیز شناخت نقاط قوت و ضعف به همراه فرصت‌ها و تهدیدهای یک کسب و کار است. برای سرعت دادن به کار می‌توانید صرفاً به یادداشتن نقاط قوت، سبک و لحن هر شرکت رقیب اکتفا کنید. وب سایت‌های رقبای خود و صفحات شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را بررسی کنید از طراحی گرفته تا استراتژی بازاریابی. سعی کنید بفهمید که چه چیزهایی را درست و چه کارهایی را اشتباه انجام می‌دهند.

 

هدف از برندسازی چیست؟

هدف از برندسازی چیست؟

 

انجام وبلاگ نویسی: برخی صاحب‌نظران معتقدند وبلاگ نویسی، اساسی‌ترین گام در بازاریابی جاذبه‌ای (Inbound Marketing) است زیرا به شما کمک می‌کند از طریق ایجاد محتواهای آموزنده‌ای که با جستجوهای افراد منطبق است به مشتریان واجد شرایط برسید. گروهی بر این باورند که پس از خانواده و دوستان وبلاگ مهم‌ترین منبع قابل‌ اعتماد کسب اطلاعات است. خوشبختانه وبلاگ نویسی کار ارزان ‌قیمتی است و به تخصص خیلی پیچیده‌ای نیاز ندارد. با این‌ حال باید وبلاگ نویسی را به‌طور مستمر، با زمان‌بندی مشخص و به‌طور حرفه‌ای انجام دهید.

تعریف هویت شخصی برند: در مورد هر چیزی که دوست دارید برند شما باشد رؤیا پردازی کنید. برندسازی خوب چیزی است که یک کسب و کار را از سایرین جدا می‌کند و این امر نیازمند این است که شما ویژگی منحصر به فردی داشته باشید که برای مردم به خوبی قابل تشخیص و جذاب باشد. یک روش کارآمد برای پیدا کردن ویژگی منحصر به فردی که کاربران نیز به آن علاقه داشته باشند تهیه لیستی از صفت‌هایی است که شخصیت شرکت و کسب و کار شما را توصیف می‌کنند. برای این کار بهتر است که کسب و کار و شرکت خود را مانند یک فرد تصور کنید.

اصول برندسازی رو بلدی؟

بدون شک برند شما یکی از مهم‌ترین دارایی‌های سازمان یا شرکت شما است که به سازمان شما هویت می‌بخشد، تجارت شما را به یاد ماندنی و مصرف‌کنندگان را تشویق می‌کند تا از شما خرید کنند. همچنین از بازاریابی و تبلیغات شما پشتیبانی می‌کند و باعث می‌شود کارکنان شما به آن افتخار کنند. برند می‌تواند عاملی تعیین‌کننده برای مصرف‌کنندگان در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید باشد. یکی از راه‌های برندسازی این است که برند خود را به‌عنوان یک انسان یا یک موجود دارای شخصیت تصور کنید. این مرحله از برندینگ به شما کمک می‌کند صدای خود را در رسانه‌های اجتماعی و دیگر موارد بصری و نوشتاری را پیدا کنید.

نوشتن شعار مخصوص خود

یک شعار جذاب خیلی مهم است. شعار تبلیغاتی شما یک عبارت توصیفی مختصر است که می‌توانید از آن به‌عنوان برچسب در بیوی شبکه‌های اجتماعی، عنوان وب‌سایت، کارت‌های بازرگانی سفارشی و هرجای دیگر استفاده کنید.

توسعه نام، لوگو و ظاهر برند خود

بدیهی است که برند شما به یک نام مناسب نیاز دارد. نام برند در کنار لوگو یا نشان تجاری، بخش مهمی از هویت کسب‌وکار شما را تشکیل می‌دهند و راه‌های اصلی برقراری ارتباط با مشتری هستند. شما باید در ابتدا کمی با نام و نشان تجاری خود زندگی کنید تا به تصمیم نهایی و واقعی خود برسید. حتماً که اهمیت طراحی لوگو و موارد دیگر را به خوبی می‌دانید.

شرکت تبلیغاتی ملکه یک شرکت تبلیغاتی در قزوین با خدمات کامل است که خدمات خود را بر اساس نیازهای شما ارائه می‌کند. آژانس تبلیغاتی ملکه از مشاوره تبلیغاتی و انتخاب نام برند تا طراحی هویت بصری، طراحی برند بوک، طراحی لوگو و ست اداری تا طراحی وب سایت و اپلیکیشن، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین همراه شماست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *