ساخت اپلیکیشن چقدر زمان میبرد؟

ساخت اپلیکیشن چقدر زمان میبرد؟

هر اپلیکیشن در طراحی و پیچیدگی کاملاً متفاوت است، هرچند گام های اولیه ساخت مشابه است. سفارشی سازی ظاهر و عملکرد هر اپلیکیشن چیزی است که فرایند ساخت به طور دقیق و پیچیده کد نویسی می‌شود. اپلیکیشن در دنیای دیجیتال به معنای نرم افزار یا ابزاری است که ما می‌توانیم آن را بر روی سیستم هوشمند خود (کامپیوتر، تلفن همراه، تبلت و …) نصب کرده و از آن برای انجام و یا سهولت در انجام برخی کارها و وظایف خود استفاده می‌کنیم. مدت زمان ساخت یک اپلیکیشن موبایل به موارد مختلفی مانند پیچیدگی و طراحی آن بستگی دارد. با برنامه ریزی مناسب برای مراحل تحقیقات، مشخصات، ساخت و تست، می‌توان بهترین تخمین زمانی را برای ساخت اپلیکیشن داشت. همیشه این سوال مطرح است که ساخت اپلیکیشن چقدر زمان میبرد؟ بر اساس تجربه‌ها، فاز طراحی و مشخصات تا چهار تا هفت هفته زمان می‌برد.

اگر ماهیت اپلیکیشن ساده باشد، سریع‌تر می‌تواند انجام شود. همچنین، استفاده از روش‌های توسعه سریع می‌تواند زمان ساخت را کاهش دهد. طراحی سایت و اپلیکیشن مطابق با استانداردهای روز دنیا، شرط لازم هر کسب و کاری است. اولین قدم در فضای دیجیتال، ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ است. ملکه جدیدترین و موثرترین تکنولوژی‌های تبلیغات را به برندها معرفی می‌کند. به کسب و کارها کمک می‌کند که در فضای رقابتی امروزه بتوانند برندهای خود را به مخاطبانشان عرضه کنند. تیم ملکه در تلاش است جزو بهترین‌ها باشد و خدمات خود را با بهترین کیفیت و قیمتی منصفانه در اختیار صاحبان کسب‌وکار قرار دهد.

عوامل مؤثر در زمان ساخت اپلیکیشن

ساخت اپلیکیشن چقدر زمان میبرد؟

  • پیچیدگی و طراحی اپلیکیشن
  • نوع اپلیکیشن (بومی، ترکیبی و …)
  • پلتفرم موبایل (iOS، اندروید و …)
  • نیازهای کاربران و بازار هدف
  • زمان بارگذاری اپلیکیشن
  • ظرفیت CPU و RAM تلفن همراه
  • روش توسعه (توسعه سریع و …)

با برنامه‌ریزی مناسب برای مراحل تحقیقات، مشخصات، ساخت و تست، می‌توان بهترین تخمین زمانی را برای ساخت اپلیکیشن داشت. بر اساس تجربه‌ها، فاز طراحی و مشخصات تا چهار تا هفت هفته زمان می‌برد. اگر ماهیت اپلیکیشن ساده باشد، سریع‌تر می‌تواند انجام شود. همچنین، استفاده از روش‌های توسعه سریع می‌تواند زمان ساخت را کاهش دهد.مقالات مرتبط: 

وظیفه اصلی اپلیکیشن ها چیست؟

طراحی و توسعه اپلیکیشن فرآیند ایجاد نرم‌افزارهای کاربردی است که روی گوشی موبایل اجرا می‌شوند. این اپلیکیشن‌ها به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند تا خود را از وب‌سایت‌ها و مغازه‌های فیزیکی به جیب مشتریان خود منتقل کنند. اپلیکیشن‌ها برای رفع نیازهای کاربران ساخته می‌شوند و وظیفه اصلی آن‌ها استفاده از منابع سخت‌افزاری برای پیشبرد و ارائه اهداف نرم‌افزاری در جهت سهولت انجام یک کار است. عوامل مؤثر در زمان ساخت اپلیکیشن موبایل شامل پیچیدگی و طراحی اپلیکیشن، نوع اپلیکیشن، پلتفرم موبایل، نیازهای کاربران و بازار هدف، زمان بارگذاری اپلیکیشن، ظرفیت CPU و RAM تلفن همراه و روش توسعه می‌شوند. با برنامه‌ریزی مناسب برای مراحل تحقیقات، مشخصات، ساخت و تست، می‌توان بهترین تخمین زمانی را برای ساخت اپلیکیشن داشت. بر اساس تجربه‌ها، فاز طراحی و مشخصات تا چهار تا هفت هفته زمان می‌برد. اگر ماهیت اپلیکیشن ساده باشد، سریع‌تر می‌تواند انجام شود. همچنین، استفاده از روش‌های توسعه سریع می‌تواند زمان ساخت را کاهش دهد.

آیا ساخت اپلیکیشن موبایل دشوار است؟

راه های مختلفی برای ساخت اپلیکیشن وجود دارد. قبل از شروع به ایجاد یک اپلیکیشن، باید تعیین کنید که کدام روش برای موقعیت یونیک شما بهترین است. به عبارتی بهترین گزینه برای من، ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. اگر از یک اپلیکیشن ساز بدون کد استفاده کنید، توسعه اپلیکیشن آسان است. در غیر این صورت به مهارت های تکنیکی یعنی دانش زبان های برنامه نویسی نیاز دارید. اگر اهل تکنولوژی نیستید و نمی‌دانید چگونه کدنویسی کنید، همه چیز بر عهده تیم، بودجه و متد توسعه شما خواهد بود. اگر می‌خواهید اپلیکیشن را خودتان از ابتدا کدنویسی کنید کار کمی دشوار خواهد بود. برای نوشتن کد باید زبان های برنامه نویسی جدید را یاد گرفته و آزمون و خطای زیادی را پشت سر بگذارید.

۴مرحله مهم برای ساخت یک اپلیکیشن

 

ساخت اپلیکیشن چقدر زمان میبرد؟

 

اگر چه مراحل اولیه ساخت هر اپلیکیشن با یکدیگر مشابه میباشد اما تفاوت‌هایی در طراحی آنها وجود دارد که می‌تواند بر مدت زمان ساخت اپلیکیشن تاثیر بگذارد. اپلیکیشن‌های آنلاین بر خلاف اپلیکیشن‌های غیر آنلاین پروسه کدنویسی طولانی‌تری دارند و از تکنولوژی و فناوری متفاوتی برای ساخت آنها به کار گرفته می‌شود. در این قسمت 4 مرحله مهم در ساخت اپلیکیشن را توضیح می‌دهیم:

تحقیق و تدوین طرح اولیه

برای رسیدن به بهترین و درست‌ترین طرح در اپ استورها باید تحقیقات زیادی انجام داد. پیش از شروع طراحی، امکانات و ویژگی‌های مورد نیاز برای عملکرد بهتر و همچنین جذب مخاطب بیشتر به طرح اولیه اضافه کنید. در این مرحله هنگامی که تحقیق و تدوین طرح اولیه انجام شد می‌توان وارد مرحله دوم از ساخت یک اپلیکیشن شد. اگر بخواهیم مدت زمان ساخت اپلیکیشن در مرحله اول را پیش بینی کنیم به ۲ الی ۴ هفته زمان نیاز داریم.

مشخصات و طراحی رابط و تجربه کاربری

در این مرحله برای جذب مخاطب باید طراحی ظاهری اپلیکیشن به گونه‌ای باشد کاربر بتواند در مدت زمان کوتاهی از آن استفاده کند. بنابراین طراحی رابط و تجربه کاربری باید به صورت اصولی انجام شود. زمان مورد نیاز برای دومین مرحله از ساخت اپلیکیشن بین ۲ تا ۹ هفته است.

معماری و طراحی اپلیکیشن

به طور کلی هر قسمت از طراحی اپلیکیشن زمان بندی معینی دارد اما میتوان برخی از این بخش‌ها را از پیش انجام داد. زمان بندی پیش بینی شده در مرحله سوم به عواملی همچون ویژگی‌ها و قابلیت‌های اپلیکیشن و نوع شرکت طراحی آن بستگی دارد. اما بین 2 تا 6 ماه برای طراحی اپلیکیشن سازگار با اندروید و IOS زمان نیاز است.

تست و نهایی سازی

آخرین مرحله از ساخت یک اپلیکیشن به تست و نهایی سازی آن تعلق دارد. در این مرحله هر مولفه‌‌ای از تمامی جهات به واسطه‌ی شیوه‌های درست و اصولی تست و ارزیابی می‌شود و با نمایان شدن نقاط ضعف می‌توان در جهت اصلاح آن گام برداشت. تست‌های آلفا و بتا از جمله آزمایشاتی هستند که می‌توان از طریق آن بررسی کرد که اپلیکیشن توانایی مدیریت چندین کاربر را به صورت همزمان دارد یا خیر. مدت زمان ساخت اپلیکیشن در مرحله تست و نهایی سازی بین ۳ تا ۶ هفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *