تبلیغات مناسب کسب و کارتان را بشناسید

تبلیغات مناسب کسب و کارتان را بشناسید


تبلیغات مناسب کسب و کارتان را بشناسید

تبلیغات مناسب برای کسب و کارتان را بشناسید تا بتوانید با انجام پروپاگاند اصولی و دقیق که مناسب با حرفه شما باشد، همراه با برنامه‌ریزی به بازار مورد نظر برای کالا و خدمات خود دست پیدا کنید. باید بدانید که این شناخت و آگاهی به شدت به مشتری و نوع کسب و کار شما مربوط می‌شود. مثلا اگر نوع حرفه و شغل شما به‌شکلی است که مشتری‌ها فقط به محل مشخصی برای خرید مراجعه می‌کنند و شما شبکه اجتماعی و سایت ندارید، تبلیغات بیلیوردی و محیطی مناسب‌تر است. اگر شغل و حرفه شما مشتریان عام دارد تبلیغات تلویزیونی خوب و مناسب است. برای دیگر کسب و کارها هر دو روش آنلاین و آفلاین کاربرد دارند. همه ما به خوبی می‌دانیم که در این روزها همه چیز به سمت فضای مجازی رفته است، حتی در داخل خیابان و مترو مردم دیگر توجه زیادی به تبلیغات روی در و دیوار ندارند و این گوشی و تبلت و یا به عبارتی دیگر فضای مجازی است که همه را به پیش می‌برد. حتی افرادی‌که در جاده‌ها هستند در اکثر مواقع به‌وسیله اپلیکیشن و سایت‌ها نزدیک‌ترین رستوران را پیدا می‌کنند.

اهمیت تبلیغات در کسب و کار

انجام پروپاگاند از دیرباز در کسب و کارها وجود داشته است و بدون انجام آگهی مؤثر هیچ شغلی موفق نمی‌شود. انجام روش‌های تبلیغاتی با گذشت زمان دچار تغییرات زیادی شده است. ضمن اینکه با توجه به نوع حرفه، عرضه کالا یا خدمات تغییر کرده و متفاوت است. نکته مهم در این زمینه توجه به نوع تبلیغ مناسب با کسب و کار است که باید برای جذب مشتری مورد توجه قرار بگیرد.

تأثیر تبلیغات در رشد کسب و کارها

در سال‌های اخیر با رشد و گسترش انواع کسب و کارها و افزایش تعدادشان موجب شده است در هر زمینه‌ای از حرفه و شغل که وارد شوید حداقل چندین رقیب بزرگ و کوچک خواهید داشت. سوال مهمی که در اینجا مطرح می‌شود این است که برای رقابت با آن‌ها و رساندن صدای خود به گوش مشتریان چه‌کاری را باید انجام داد؟ برای داشتن بازار فروش بیشتر و پیدا کردن مشتری و دیده شدن محصول و خدمات توسط مخاطبان هدف بهترین روش کدام است؟  پروپاگاند مؤثرترین و رایج‌ترین را ه در این زمینه است.

روش‌های تبلیغاتی محصول

 

تبلیغات مناسب کسب و کارتان را بشناسید
تبلیغات مناسب کسب و کارتان را بشناسید

پروپاگاند چون سکوی پرتابی است که می‌تواند شما را کیلومترها به جلو پرتاب نماید و به پیشرفت‌های چشم‌گیری برساند. در صورتی‌که شیوه‌های درست آگهی را بلد نباشید به موفقیت و پیشرفت نخواهید رسید. انجام پروپاگاند باید با شناخت کافی از کسب و کار بوده و کاملا آگاهانه در مورد چگونگی ترویج باشد. بنابراین برای انجام تبلیغات مناسب شغل‌تان، باید روش‌های تبلیغاتی را به‌خوبی بشناسید و سپس بهترین و مناسب‌ترین روش را برای حرفه خود انتخاب کنید. گاهی اوقات انجام بی‌وقفه و بیش از حد تبلیغات برای کالا یا خدماتی بر روی مخاطب اثری معکوس خواهد داشت.

تبلیغات برای کسب و کارهای جدید و یا کوچک

در زمان شروع کسب و کار معمولا افراد بودجه زیادی در اختیار ندارند در مورد شروع مشاغل کوچک نیز همین‌طور است. برای افراد مقدور نیست که میلیون‌ها تومان برای یک آگهی چند ثانیه‌ای در تلویزیون صرف کنند. یا هزینه زیادی برای پروپاگاند ایمیلی خرج کنند. امکان دارد عدم توانایی برای انجام آگهی و کمبود بودجه در کسب و کار شما را ناامید کند. با استفاده از شیوه‌های درست برای انجام تبلیغات می‌توانید با حذف بعضی از هزینه‌های غیر ضروری، بودجه خود را برای پروپاگاند مناسب و طولانی به منظور داشتن بازده بیشتری ذخیره کنید. به‌طور خلاصه روش‌های مناسب برای تبلیغات این نوع از مشاغل شامل موارد زیر می‌شود:

 • آگهی سنتی
 • تبلیغات در رسانه‌ای اجتماعی
 • ایده تبلیغات محلی
 • پروپاگاند آنلاین
 • تبلیغات در فضای باز

برای پیشرفت و موفقیت در کسب و کارتان توصیه می‌کنیم با کارشناسان متخصص آژانس تبلیغاتی ملکه در ارتباط باشید تا بتوانید همانند مشاغلی که توانسته‌اند با تبلیغات آگاهانه به موفقیت برسند با انجام پروپاگاند مناسب شغل و حرفه خود با کمک تبلیغات ملکه در عرصه کاری خود بدرخشید.

بررسی روش‌های صحیح مناسب کسب و کار

اولین قدم برای انجام تبلیغات صحیح و مناسب کسب و کار شناخت مشتریان است:

 • مشتریان این حرفه از چه جنسیتی هستند؟
 • مشتریان این شغل معمولا از چه بازه سنی هستند؟
 • مشتریان این کسب و کار چه درآمدی دارند و از چه طبقه‌ای اقتصادی هستند؟
 • مشتریان برای این حرفه مجرد هستند یا متأهل؟
 • مشتریان به چه موضوعاتی علاقه‌مند هستند؟
 • مشتریان این کسب و کار در کدام منطقه از کشور حضور دارند؟

دومین قدم شناخت روش‌های صحیح تبلیغات مناسب با کسب و کار

برای انجام پروپاگاند مناسب کسب و کارتان باید بررسی کنید که مشتریان هدف شما بیشتر مخاطب کدام رسانه تبلیغاتی هستند. با پیدا کردن رسانه مناسب برای آگهی که بیشتر بازار هدف شما مخاطب آن است سعی کنید بیشتر از سایر رقبا محصول را تبلیغ کرده و سرمایه‌گذاری نمایید.

قدم سوم شناخت زمان مناسب برای انجام تبلیغات است

باید با شناخت دقیق بازار هدف این سوال را از خود بپرسید که در چه روزهایی باید تبلیغات را انجام داد؟ مشتریان در چه زمانی برای خرید محصول اقدام می‌کنند؟ چه روزهایی بیشترین فروش را دارید؟ که این امر برای کسب و کارهای کوچک می‌تواند بسیار مفید باشد.

قدم چهارم خسته نشدن از تبلیغات

به منظور رسیدن به بازده مورد نظر نیازمند گذر زمان برای تکرار تبلیغ هستید. به عنوان مثال برای تبلیغ در رادیو حداقل چهارماه و هر هفته باید آگهی را انجام داد، تا به بازار مورد نظر برای محصول و خدمات دست پیدا کرد.

معرفی دو مورد از تبلیغات مناسب برای انواع کسب و کارها

 

تبلیغات مناسب کسب و کارتان را بشناسید
تبلیغات مناسب کسب و کارتان را بشناسید

تبلیغات اینترنتی

همان‌طوری‌که می‌دانید انجام پروپاگاند اینترنتی دارای روش‌های گسترده‌ای است که استفاده از هر کدام می‌تواند فواید منحصر بفرد خود را برای حرفه شما به دنبال داشته باشد. بدون شک بهترین و مؤثرترین شیوه برای اعتبار بخشیدن به کسب و کارها استفاده از روش‌های تبلیغات اینترنتی است. نکته قابل توجه در این زمینه این است که به‌طور هم زمان نباید از همه شیوه‌ها را به‌کار برد؛ بلکه باید روش مناسب را با توجه به هدف مشخصی که دارید بر روی چند شبکه متمرکز کنید.

انجام تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

با انجام تبلیغات مناسب با کسب و کارتان در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند برای موفقیت شما بسیار مؤثر باشد. با انجام تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی ایران مانند اینستاگرام، تلگرام و… می‌توانید توسط طیف گسترده‌ای از مخاطبان هدف خود دیده شوید. با این شبکه‌های اجتماعی به سهولت می‌توان با مخاطبان ارتباط برقرار کرد که این امر برای خرید مشتریان بسیار تأثیرگذار است.

برای انجام تبلیغات هدفمند و پر بازده در کسب و کارتان باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • اطلاعاتی که به مخاطب داده می‌شود باید دارای منبع معتبری بوده و قابل اعتماد باشد.
 • انجام تبلیغات باید برای کاربران جذاب باشد.
 • شناخت کامل و درست نسبت به مخاطبان هدف
 • برای انجام پروپاگاند در ابتدای تبلیغات باید مشکل کاربران مشخص شود که چگونه با خرید محصول مورد نظر و یا انجام خدمات مشکل آن‌ها حل می‌شود.
 • باید مشتری بداند که کسب و کار شما چه سود و منفعتی برای آن‌ها دارد.

همان‌طوری‌که گفته شد برای داشتن کسب و کاری موفق باید تبلیغاتی موثر و متناسب با مخاطبان هدف انجام داد. شیوه تبلیغ برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ، دائم و موقت همگی تفاوت‌هایی با هم دارند که باید به‌طور تخصصی مورد بررسی قرارگیرد و انجام شود، که اینکار توسط مشاورین با تجربه و متخصص در حوزه‌های تبلیغاتی تهیه و تدوین می‌شود. مهم‌ترین فاکتور برای رسیدن به بازار مورد نظر محصول و خدمات انجام پروپاگاند اصولی است، که باید همه جوانب شغل و حرفه خود را را برای انجام ترویج مدنظر قرارداد.
مقالات مرتبط:

6 روش موثر تبلیغاتی

استراتژی تبلیغات در رونق کسب و کار
 

 

 

 

 

 

.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *