صفر تا صد ایونت مارکتینگ را بدانید

صفر تا صد ایونت مارکتینگ را بدانید


صفر تا صد ایونت مارکتینگ را بدانید

اگر می‌خواهد در تبلیغات و بازاریابی خود تأثیرگذاری لازم بر مخاطب را داشته باشید باید صفر تا صد ایونت مارکتینگ را بدانید. طبق نظر بسیاری از کارشناسان بازاریابی بعد از وب سایت، ایونت مارکتینگ مؤثرین کانال برای برقراری ارتباط میان سازمان و مشتریان است. در زمانیکه شدت رقابت میان تجارت‌ها بیشتر می‌شود معمولاً بر استراتژی‌های مشتری محور و کسب رضایت او بیشتر از شیوه‌های محصول محور تأثیرگذار خواهد بود که این موضوع اهمیت ایونت مارکتینگ را روشن می‌کند.

در این مقاله نکات مهمی را در ارتباط با ایونت مارکتینگ و اهمیت آن بیان می‌کنیم. اگر قصد دارید از چنین شیوه‌ای استفاده کنید توصیه می‌کنیم برای کسب موفقیت بیشتر و معرفی برند خود و انجام اصولی آن از مشاوره کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنید.

آژانس تبلیغاتی ملکه سال‌هاست که با انجام تبلیغات در قزوین توانسته است با طراحی اپلیکیشن لوگوموشن، انواع بنرها تبلیغاتی، طراحی سایت در قزوین، انتخاب فونت و قالب مناسب برای سایت، تولید تصاویر و ویدیوهای مناسب برای تبلیغ در شبکه‌های مختلف اجتماعی، انتخاب ادمین پیج‌های مناسب و.. توانسته است اعتبار خوبی را در این زمینه کسب کند.

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت و پیج اینستاگرامی ملکه انواع تبلیغات و بازاریابی‌های متنوع این مرکز را مشاهده کرده و در صورت نیاز با متخصصان آن در ارتباط باشید.

ایونت مارکتینگ چیست؟

 

صفر تا صد ایونت مارکتینگ را بدانید
صفر تا صد ایونت مارکتینگ را بدانید

ایونت مارکتینگ که به آن بازاریابی رویداد نیز می‌گویند با هدف آگاهی از برند و ترویج نام تجاری محصول یا خدمات در رویداد خاصی انجام می‌گیرد. ایونت مارکتینگ سبب روابط عمیق‌تر با مشتریان شده و اطلاعات لازم را در مورد محصول یا خدمت به آنها ارائه می‌دهد.

این نوع مارکتینگ از چند جهت کارساز و مفید است روشن‌ترین مورد این است که برند تجاری میزبانی کار را بر عهده گرفته و کمک می‌کند تا شما روابط قوی‌تری با مشتریان برقرار کنید شریک تجاری جدید پیدا کرده و امتیازات زیادی را به‌دست بیاورید.

از دیگر کاربردهای ایونت مارکتینگ حضور در آن به عنوان میهمان است به این شکل که نماینده یک شرکت تخصص خود را در زمینه خاصی با نمایش محصول و خدمات به افزایش اعتبار برند و نام تجاری ما کمک می‌کند. جالب است بدانید که بیش از 95 درصد از بازاریابان، ایونت مارکتینگ را مهم‌ترین راه برای دست‌یابی به اهداف تجاری می‌دانند.

دلایل اهمیت ایونت مارکتینگ

بنابر گزارش‌های منتشر شده از الگوها و روندهای مطرح در سال 2019 متخصصان زیادی عقیده دارند که ایونت مارکتینگ بهترین راه برای رسیدن به اهداف بازاریابی و فروش است. در بین سال‌های 2017 تا 2019 شرکت‌های که ایونت مارکتینگ برگزار کرده‌اند به‌میزان 17 درصد افزایش یافته‌اند.

در واقع هزینه‌ای که برای این نوع از بازاریابی صرف می‌شود از طریق کسب درآمد، فروش محصول و آگاهی از برند جبران خواهد شد. اهمیت ایونت مارکتینگ در این است که با آگاهی از برند و افزایش دانش مشتریان احتمالی می‌توان مشتریان بیشتری را جذب کرد.

بررسی فواید و مزایای ایونت مارکتینگ برای کسب و کارهای مختلف

افزایش آگاهی از برند

اگر به‌دنبال توسعه برند هستید ایونت مارکتینگ بهترین راه برای رسیدن به این هدف است. در واقع تأثیر رویداد بر مخاطبان تا این حد است که بیشتر مصرف کنندگان احساس می‌کنند رویدادهای زنده بیشتر از تبلیغات بر روی در و دیوار یا تلویزیون بر آنها تأثیر می‌گذارد.

تولید لید یا تبدیل مخاطب به مشتری

 

 

صفر تا صد ایونت مارکتینگ را بدانید
صفر تا صد ایونت مارکتینگ را بدانید

ایونت مارکتینگ فرصتی را فراهم می‌کند تا با هدف قرار دادن گروهی از مخاطبان با معرفی یک دلیل کلیدی و مهم از محصول یا خدمات آنها را به خریدار واقعی تبدیل کند.

محصولات و خدمات جدید را به مشتریان معرفی می‌کنند

ایونت مارکتینگ این فرصت را به‌ مدیران برندها می‌دهد تا مشتریان خود را به شیوه‌ای حرفه‌ای و کاملاً شخصی درگیر کند. با در نظر داشتن زمان و مکان مناسب با افزایش آگاهی مشتریان درباره محصول می‌توان احتمال مشارکت آنها را بالا برد و در واقع تمایل آنها را برای خرید افزایش داد.

افزایش تعداد مشتریان وفادار

باید این اصل را در نظر داشته باشید که رویدادها در اصل مربوط به شرکت کنندگان است که باید تجربه‌ای شیرین و به یادماندنی از آن داشته باشند تا بر حفظ وفاداری آنها تأثیرگذار باشد. هر شیوه‌ای که به‌کار می‌برید باشد مطمئن باشید که کارکنان یا مشتریان شما در حال گذران وقت هستند. ایونت باید سرگرم کننده باشد طوری که شرکت کنندگان با یادآوری آن بتوانند با برند ارتباط مثبتی برقرار کنند.

فعالیت های مختلفی که برای انجام ایونت مارکتینگ استفاده می شود

با پیشرفت تکنولوژی در کنار افزایش نیاز به برگزاری رویدادها سبب ایجاد طیف گسترده و متنوعی از ایونت مارکتینگ شده است. آشنایی با انواع مختلف رویدادها و ویژگی‌های هر کدام به تجارت و کسب و کار این امکان را می‌دهد که به راحتی مشخص کنند که کدام ایونت می‌تواند با میزان بودجه و شیوه رقابت شرکت مطابقت داشته باشد. شرکت می‌تواند به‌شکل‌های مختلفی همچون میزبانی، انجام سخنرانی و حمایت مالی در این رویدادها ایفای نقش کند. در زیر به چند نمونه مهم از انواع ایونت مارکتینگ‌ها اشاره می‌کنیم:

رویداد بازاریابی آنلاین

ایونت مارکتینگ آنلاین نسبت به رویدادهای حضوری هزینه کمتری را برای میزبانی شرکت‌ها در پی خواهد داشت. این امر به کسب و کارها اجازه می‌دهد که با زحمت کمتری بازاریابی دیجیتالی خود را انجام دهند. این فرصتی است تا بتوانند مخاطب جهانی به‌دست بیاورند و رویدادی را ایجاد کنند تا به موضوع فوری و  زمانبندی بپردازد. در حالی که رویدادهای حضوری نیاز به زمان بیشتری داشته و امکان رسیدگی به موضوعات روز در آن کمتر است.

سمینارها

سمینارها معمولاً مخاطبان محدود و مشخصی دارند که بر مفاهیم و موضوعات آموزشی در آن تأکید می‌کنند. برای اجرای یک ایونت مارکتینگ در سمینار باید با تأکید بر اشتراک گذاری دانش و آشنایی عمیق با مباحث مورد نظر برند مورد خود را بتوان به‌خوبی معرفی کرد.

ضیافت ها و جشن های رسمی

این جشن‌ها که با اهداف مختلفی برگزار می‌شوند می‌توان در خلال فعالیت‌های متنوع و برنامه‌های مختلف آن به معرفی برند و محصول مورد نظر پرداخت.

رویداد قدردانی از مشتریان

برای جلب رضایت و حفظ مشتریان معرفی بیشتر محصول و حتی افزایش فروش نشان دادن قدردانی از بهترین مشتریان می‌توانند یک رویداد مؤثر باشد. اینکار را با میزبانی مشتریان به یک صبحانه، عصرانه یا ناهار در اطراف مکانی باشد که بسیاری از آنها در آنجا حضور دارند به‌خوبی می‌‎توان انجام داد.

جدا از محدودیت یا گسترده بودن مخاطبانی که در معرض یک ایونت مارکتینگ قرار می‌گیرند هدف تمامی رویدادهای بازاریابی برقراری یک ارتباط عمیق و مؤثر با مخاطب است. تا با این ارتباط بتواند تصویری مثبت و به یادماندنی از برند در ذهن او ایجاد کند و آنها را تبدیل به مشتریان وفادار کند.

ما در آژانس تبلیغاتی ملکه با داشتن کادری حرفه‌ای و مجرب از متخصصان در زمینه بازاریابی و کسب و کار تلاش می‌کنیم بهترین راه‌ها را برای دیده شدن و شنیدن صدای برند شما به گوش مشتریان باشیم.

این مجموعه با انجام انواع تبلیغات در قزوین به عنوان یک تبلیغات چی موفق توانسته است بسیار خوب عمل کند. توصیه می‌کنیم با مراجعه به وب سایت و پیج اینستاگرامی ملکه طراحی اپلیکیشن، انواع لوگوموشن، کاتالوگ‌های تبلیغاتی، طراحی سایت و دیگر فعالیت‌های این مجموعه را مشاهده فرمایید.بیشتر بخوانید: 

طراحی مارکتینگ پلن یا طرح بازاریابی

طراحی مارکتینگ پلن یا طرح بازاریابی

5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ترفندهای بازاریابی اینترنتی

4 سایت برتر بازاریابی بین المللی

6 روش موثر تبلیغاتی

5 روش تبلیغ موثر در لینکدین

20 روش تبلیغاتی جذب مشتری

 تبلیعات شامل چه چیزهایی میشود؟

10 نکته در تبلیغ موثر

مشکلات بازاریابی ویروسی یا وایرال مارکتینگ 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *