تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت

تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت


تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت

اگر بخواهیم تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت را بیان کنیم باید بگوییم که در حال حاضر کاربران صبر و حوصله گذشته را ندارند و می‌خواهند با یک کلیک به‌چیزی که انتظارش دارند برسند. بنابر تحقیقات انجام شده اگر بارگذاری در وب سایت بیشتر از 7 ثانیه طول بکشد به احتمال قوی کاربران آن وب سایت را ترک می‌کنند. با اینکار نه تنها بازدهی وب سایت کمتر می‌شود بلکه موتورهای جستجو نیز سرعت پایین سایت و این رفتار کاربران را سریع تشخیص می‌دهند که سبب امتیاز منفی به سئوی وب سایت می‌شود این امر در طراحی سایت فروشگاهی نیز بسیار با اهمیت است.

نکته مهم برای این مورد استفاده از قالب مناسب در طراحی سئو سایت است. قالب‌هایی که حجم زیادی دارند و کدهای آن‌ها برای سئو بهینه نشده‌، دارای تصاویر پیش زمینه‌ای سنگین، استفاده زیاد از فلش و دیگر موارد هستند همگی بر سرعت وب سایت تأثیرگذار است. باید با رعایت استانداردهای لازم قالب مناسب را انتخاب کرده تا بتوانید به نتیجه دلخواه برای سئو سایت برسید. آژانس تبلیغاتی ملکه با داشتن تیمی حرفه‌ای از کارشناسان مجرب در طراحی انواع وب سایت و انواع طراحی سایت فروشگاهی توانسته‌اند بهترین قالب برای سایت فروشگاهی مورد نظر را طراحی کرده و با انجام تبلیغات ارزان و مطمئن در قزوین بسیار موفق عمل کنند.

نگاهی بر اهمیت  قالب وب سایت بر روی سئو

 

تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت

تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت

قالب وب سایت محتوای صفحات را به بازدید کنندگان و موتورهای جستجو ارائه می‌دهد. اگر وب سایتی نتواند به‌خوبی به بازدید کننده ارتباط برقرار کند و به خوبی او را از اول تا پایان خرید همراهی نکند سبب نارضایتی کاربر و ترک وب سایت از طرف او خواهد شد که این روی سئو سایت به‌طور مستقیم اثر می‌گذارد. یک قالب نامناسب که سنگین و بهینه نشده سبب افزایش سرعت بارگذاری وب سایت شده  و در نهایت نارضایتی کاربر را در پی خواهد داشت. این برای کسب و کارهای اینترنتی خطرناک است.

با رعایت نکردن استانداردهای سئو بنابر دلایل مختلفی از نظر موتورهای جستجو مورد بی اعتنایی قرار خواهد گرفت. هر اندازه کدهای وب سایت برای موتورهای جستجو بیشتر قابل درک باشد محتوا و صفحات بیشتری از سایت توسط موتورهای جستجو قابل درک بوده و محتوای بیشتری از طرف این موتورها فهرست و رتبه بندی می‌شوند. این خود سبب بهبود سئو وب سایت و افزایش رتبه آن می‌شود.

بررسی تأثیرات مهم قالب سایت در سئو

در سال‌های گذشته سئو کار راحت‌تری بود با قراردادن تعدادی کلمات کلیدی در محتوا و یا در نهایت ساختن چند لینک می‌توانستیم مطمئن شویم که به نتیجه می‌رسیم. اما در حال حاضر عوامل مختلف رتبه بندی در نتایج جستجو و فاکتورهای آن بسیار توسعه یافته‌تر شده است. روش‌های قدیمی سئو سبب سوء استفاده بعضی از افراد شد و باید بهینه‌سازی به‌شکلی تنظیم شود که بهترین نتیجه را برای کاربران در پی داشته باشد.

جدا از چیدمان و طراحی صفحات، قالب‌ها بخش بسیار مهم و بزرگی از ساختار وب سایت هستند که در سرعت آن نقش مهمی دارند. اگر همه این موارد را در کنار هم به‌خوبی قرار ندهیم سایت ما نزول کرده و رتبه پایینی کسب می‎کند حتی اگر محتوا خوب و با کیفیت باشد. علاوه بر چیدمان صفحات، طراحی و سرعت آن نکات مهمی دیگری نیز درباره قالب در طراحی و سئو هستند که به چند مورد اشاره می‌کنیم:

نارضایتی کاربران از طراحی زشت قالب سایت

در صورتی که طرح قالب خیلی شلوغ باشد انگیزه خواننده را برای ادامه بازدید از وب سایت خواهد گرفت. باید میان تبلیغات، قرار دادن محتوای مفید برای کاربر و نیز ظاهر صفحه وب تعادل برقرار کرد. باید به این فکر کنید که مخاطب به چه چیزهایی علاقه دارد. ممکن است افرادی تمایل داشته باشند که طرح وب سایت خود را تخت و یکنواخت کنند ممکن است اینکار سبب سردرگمی کاربران شود.

یا حتی طراحی طوری باشد که کاربر نداند کجا باید به‌خوبی کلیک کند همه این موارد بر رتبه کلی شما تأثیر خواهد داشت. یک قالب خوب برای سایت باید طوری باشد المان‌های قابل کلیک و یا دارای کلیک کاملاً مشخص باشند و طوری نباشد که کاربر احساس کند قابل کلیک است اما این امر اتفاق نیفتد. در این صورت از نظر گوگل یک تجربه کاربری منفی خواهد بود. سعی کنید با بر قراری تعادل به‌طرحی بهینه و مناسب برسید.

تأثیر سرعت قالب در سئو و تجربه کاربری

 

تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت

تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت

یکی دیگر موارد مهم در تأثیر قالب سایت در سئو سرعت بارگذاری است. مردم از صرف زمان برای بارگذاری متنفرند و واقعاً وب سایت‌های زیادی هستند که کند بارگذاری می‌شوند. متوسط زمان برای بارگذاری یک وب تقریباً کمتر از 19 ثانیه است. در حالیه در صورت داشتن اینترنت پر سرعت تلفن همراه (G) در صورت صرف زمانی بیشتر از 3 ثانیه کاربران زیادی وب سایت را پیش از بارگذاری کامل ترک خواهند کرد که اینکار بر نرخ بازگشت سایت تأثیر منفی می‌گذارد. اگر کاربر وبلاگ یا وب سایت را پیش از بارگیری کامل ترک کند تجربه او در تعامل صفر خواهد بود که مورد توجه گوگل است. گوگل سعی می‌کند که از نظر بارگیری سریع‌ترین نتیجه را به کاربران خود پیشنهاد بدهد که یک وب سایت کند تنزل رتبه خواهد داشت. قالب سایت باید کمکی باشد برای اینکه صفحات در اسرع وقت بارگذاری شده و بازدید کننده را راضی نگه دارد.

قالب نامناسب سبب سردرگمی رباط‌ های گوگل می‌شود

موتورهای جستجو وب سایت را نمی‌بینند بلکه کدهای آن از شناسایی کرده و می‌خوانند. در صورتی که این کدها به‌درستی ساختاربندی نشده باشند موتورهای جستجو به‌خوبی نمی‌دانند محتوا و تگ‌های صفحه در مورد چیست و در تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی با مشکل مواجه می‌شوند. بنابراین بهینه بودن کدها هم یک مورد مهم در تأثیر قالب سایت در سئو است.

ساختار قالب سایت با سرعت آن ارتباط نزدیکی دارند کدهای که مربوط به محتواهای قابل مشاهده هستند و باید در اولویت قرار بگیرند. در صورتی که وب سایت ما سریع بارگذاری شوند اما المان‌ها و عناصر سایت بهینه که در انتهای صفحه قرار دارند پیش از عناصر بالای صفحه بارگذاری شوند سریع موتورهای جستجو متوجه شده و امتیاز منفی به سایت می‌دهند.

اگر برای کسب و کار و تجارت خود می‌خواهید یک سایتی را راه اندازی کنید باید با قوانین سئو آشنایی داشته باشید. این قوانین از طرف کاربران و موتورهای جستجو با توجه به‌میزان رعایت کردن آنها و رضایت کاربران برای سایت امتیاز خواهد آورد. ما در موتورهای جستجو مانند یک آشپز هستیم که گوگل دستپخت ما را در ظرف غذای کاربران داوری می‌کند و امتیاز می‌دهد. طراحی یک قالب سئو شده مانند یک ظرف غذای که دیزاین شده و بسیار شیک است می‌تواند کاربر را تشویق به بازدید کند.

تیم متخصص و حرفه‌ای آژانس تبلیغاتی ملکه با داشتن رزومه‌ای موفق در کارنامه کاری خود و تجربه‌هایی در زمینه انواع طراحی سایت در قزوین مانند طراحی سایت فروشگاهی می‌توانند موفقیت و ارتقاء سایت شما را تضمین کنند. از دیگر فعالیت‌های این مرکز تبلیغاتی طراحی آنلاین شاپ ارزان و مطمئن و نیز سایر تبلیغاتی محیطی در قزوین است.مقالات مرتبط:

طراحی سایت ارزان در قزوین

طراحی سایت خبری حرفه ای

طراحی سایت آموزشی کاملا حرفه ای و ارزان 

وب سایت شرکتی یا فروشگاهی؟

بهترین پشتیبان سایت و نگهدارنده سایت در قزوین

طراحی انواع وب سایت ها در قزوین

6 نکته کلیدی در سایت فروشگاهی 

طراحی سایت با قابلیت ارتقا در قزوین

برای سایت فروشگاهی قالب فلت سام بهتر است یا ایران کالا؟ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.