بهترین فونت برای سایت فروشگاهی

بهترین فونت برای سایت فروشگاهی


بهترین فونت برای سایت فروشگاهی

بهترین فونت برای سایت فروشگاهی چه فونتی است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا انواع فونت‌های کاربردی را در سایت‌های فروشگاهی بررسی کنیم. امروزه مشتریان شما برای خرید هر چیزی ابتدا در گوگل جست‌وجو می‌کنند. در نتیجه این روزها برای گسترش کار حضور در اینترنت دیگر یک انتخاب نیست بلکه تبدیل به یکی از الزامات اساسی شده است. چه در حال راه اندازی یک کسب‌وکار باشید چه به فروش یک برند شناخته شده مشغول باشید ویترین به شما کمک میکند که فروشگاه حرفه‌ای داشته باشید. شما با داشتن یک فروشگاه اینترنتی  بدون محدودیت مکانی و زمانی می‌توانید محصولات و خدمات خود را به مخاطبین ارائه دهید. شما باید یک سایت فروشگاهی با پنل پیشرفته و به‌روز داشته باشید که قابلیت ارتباط با مشتری هم داشته باشید. برای طراحی سایت فروشگاهی با بهترین قیمت و توسط یک تیم حرفه‌ای وخلاق با آژانس ملکه تماس بگیرید.

دلیل اهمیت فونت ‌در سایت فروشگاهی

در طراحی‌های سایت فروشگاهی مهم‎ترین نکته انتخاب یک فونت مناسب از میان بهترین فونت‌های فارسی است. همانطور که در دنیای واقعی دست‌خط خوب به جذابیت متن اضافه می‌کند، در دنیای دیجیتال هم باید انتخاب فونت مناسب در زیبایی سایت مؤثر است. فونت سایت یکی از مواردی که است که تاثیر مستقیم بر تجربه‌ کاربری دارد. فونت بخشی از گرافیک و زیبایی سایت است که طراحان وب‌سایت خیلی به آن توجه می‌کنند. حتماً ‌سایت‌هایی را مشاهده کرده‌اید که طراحان آن به انتخاب فونت خیلی اهمیت ندادند. این موضوع باعث می‌شود کاربر بعد از مدتی خسته شده و سایت شما را ترک کند. دقت داشته باشید که فونت نامناسب همراه با سایز نادرست و رنگ اشتباه متون  به راحتی تمامی کاربران شما را فراری می‌دهد.

دلیل ترک سایت توسط کاربران

انتخاب درست فونت و زیبایی ظاهری سایت در جلب رضایت کاربران و حفظ آن‌ها مهم است. وب‌سایت‌هایی هستند که مطالب خوبی دارند اما فونت مناسب یا زیبایی‌های گرافیکی ندارند در نتیجه کاربران زیادی را به خود جذب نمی‌کنند. پس انتخاب صحیح فونت زیبا و استاندارد در خواناتر کردن مطالب و جذابیت ‌سایت بسیار تأثیر دارد. به این صورت کاربران بیشتری جذب خواهید کرد که مدت بیشتری در ‌سایت شما می‌مانند.

فونت مناسب برای طراحی سایت

بهترین فونت برای سایت فروشگاهی

بهترین فونت برای سایت فروشگاهی

هویت تجاری شما در انتخاب نوع فونت سایتتان نقش دارد. ابتدا از خود بپرسید که می‌خواهید چه احساسی را به کاربر انتقال دهید و دوست دارید کاربران چه تصوری از سایت شما داشته باشند. می‌خواهید با مخاطب به طور دوستانه ارتباط برقرار کنید یا اینکه می‎‌خواهید از تجارت شما یک تصور قویو ماندگار داشته باشند؟ شناسایی این موارد در انتخاب مناسب‌ترین فونت برایی سایتتان به شما کمک خواهد کرد. فونت نباید خیلی بزرگ باشد نه آنقدر کوچک که کاربر بخواهد مدام روی متن زوم کند. اگر می‌خواهید در طراحی سایت خود از فونت‌ فارسی استفاده کنید سایز‌های 10تا 33 px مناسب و استاندارد هستند. سیستم عامل‌های مختلف مثل مک و ویندوز هریک فونت‌های مشخصی روی مرورگرهای خود نصب می‌کنند. اگر سایت شما برای یکی از فونت‌های ویندوز طراحی شود و یک کاربر با سیستم عامل مک سایت شما را مطالعه کند نوشته‌ها را نامرتب و به‌هم ریخته می‌بیند. برای حل این مشکل زمانی که فونت‌ها را برای وب‌سایت انتخاب می‌کنید فقط یک فونت انتخابی نداشته باشید. فونت‌ها در طراحی وب سایت از سه طریق لوکال، فونت‌های گوگل و داخل هاست وب سایت خوانده می‌شوند. بهتر است برای افزایش سرعت وب‌سایت فونت را درون هاست بارگذاری کنید.

هنگام انتخاب فونت سایت فروشگاهی دقت کنید

در انتخاب بهترین فونت‌های فارسی باید به حوزه کاری خود دقت کنید. فونت ایران یکان بهترین فونت برای سایت‌های شرکتی است. اگر سایت شرکتی دارید باید فونت انتخابی حالت رسمی داشته باشد و در حروف انحنای زیاد وجود نداشته باشد. برای سایت‌های فروشگاهی فونت شبنم و صمیم یا یکان مناسب است برای ایجاد فضایی صمیمی بین مخاطب و سایت. فونت وزیر برای سایت‌های خبری مناسب است زیرا حالت نوستالژیک داشته و شبیه به روزنامه است. سایت‌های پزشکی باید فونت رسمی و خوانایی داشته باشند. فونت سایت‌های آموزشی باید خوانا باشد مثل فونت ایران سنس. به این نکته دقت کنید که باید فونتی انتخاب کنید که در گوشی و لپ تاپ و تبلت قابل نمایش باشد.

ویژگیهای مهم فونت مناسب سایت

 

بهترین فونت برای سایت فروشگاهی

بهترین فونت برای سایت فروشگاهی

در بازدید سایت علاوه‌بر طراحی و گرافیک زیبای سایت انتخاب فونت مناسب . خوانا بودن مطالب سایت تاثیرگذار است. اگر مخاطب وارد سایتی شود اما فونت انتخاب شده درون گوشی یا لپ تاپ قابل نمایش نباشد از سایت خارج می‌شود. اگر فونت سایت مناسب باشد کاربر ترغیب می‌شود کل مطالب سایت را بخواند. اگر اندازه فونت سایت شما بیش از حد کوچک باشد باعث زحمت کاربران در خواندن مطالب سایت شده و زود آن‌ها را خسته می‌کند.  در نتیجه به وب سایت دیگری مراجعه و خرید خود را از آن انجام می‌دهند

بهترین فونت طراحی سایت فروشگاهی

یکی از عوامل ارتباط بهتر مخاطب با محتوا و محصولات انتخاب فونت در سایت‌های فروشگاهی است. از جمله فونت‌های محبوب و کاربردی برای سایت‌های فروشگاهی فونت یکان، شبنم و صمیم هستند که باعث ایجاد فضای ارتباطی خوب بین مخاطب و سایت می‌شود. فروشگاه ایترنتی ایران دیجی کالا هم معروف‌ترین سایت ایران است در طراحی سایت خود از فونت ایران یکان استفاده کرده است. بعد از ایران سنس، ایران یکان دومین فونت پرطرفدار ایرانی است. این فونت یک انتخاب مناسب و جذاب برای سایت فروشگاهی شما است و می‌توانید آن را امتحان کنید.

طراحی سایت فروشگاهی و رعایت ترتیب در فونت‌ها

در تیترها سایز فونت باید بزرگ باشد زیرا تیترها افراد را جذب می‌کند. سایز فونت سایت فروشگاهی نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد که چشم کاربران اذیت نشود. بخش‌هایی از سایت را که می‌خواهید کاربر روی آن کلیک کند بولد کنید. برای وب سایت خود فونتی انتخاب کنید که فاصله مناسب را بین جملات، حروف و کلمه‌ها رعایت کند. مطالب را طوری ویراستاری کنید که به هم چسبیده نباشد و به راحتی خوانده شود. از تگ‌ها و حالات بولد و ایتالیک در نوشته‌های خود به درستی استفاده کنید و پایان و شروع هر پاراگراف را مشخص کنید تا کاربر در خواندن متن دچار سردرگرمی نشود و مطلب به راحتی منتقل شود. از جمله پرکاربردترین فونت‌های فارسی  Tahoma، Nazanin ، B Nazanin، Yekan ، B Yekan، B Roya و Mitra  هستند. Google Font Tool یکی از بهترین ابزارهایی است که طراحان سایت برای انتخاب فونت استفاده می‌کنند. در این ابزار رایگان گوگل به راحتی می‌توانید به فونت‌ها دسترسی داشته باشید و فونت مناسب سایت خود را استفاده کنید. طراحی سایت فروشگاهی در آژانس ملکه توسط یک تیم حرفه‌ای انجام خواهد شد. برای انواع تبلیغات در قزوین و روش‌های موفقیت در دیجیتال مارکتینگ با متخصصان ملکه در ارتباط باشید تا در کوتاه‌ترین مدت کسب‌وکار شما را به یک برند معروف تبدیل کنند. ملکه در کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین هزینه بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.مقالات مرتبط:

تاثیر قالب در طراحی و سئوی سایت

طراحی سایت ارزان در قزوین

طراحی سایت خبری حرفه ای

طراحی سایت آموزشی کاملا حرفه ای و ارزان 

وب سایت شرکتی یا فروشگاهی؟

بهترین پشتیبان سایت و نگهدارنده سایت در قزوین

طراحی انواع وب سایت ها در قزوین

6 نکته کلیدی در سایت فروشگاهی 

طراحی سایت با قابلیت ارتقا در قزوین

برای سایت فروشگاهی قالب فلت سام بهتر است یا ایران کالا؟ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *