چگونه یک اپلیکیشن حرفه ای طراحی کنیم

چگونه یک اپلیکیشن حرفه ای طراحی کنیم


چگونه یک اپلیکیشن حرفه ای طراحی کنیم

برای کسب و کارهای موفق و برندهای معتبر، داشتن اپلیکیشن در وب سایت رسمی خود یک امر مهم و ضروری است. اپلیکیشن یک روش ارتباطی بسیار مناسب برای ارتباط با مخاطبان است که به‌میزان چشمگیری موجب موفقیت و فروش بیشتر در یک کسب و کار می‌شود. اینکه چگونه یک اپلیکیشن حرفه ای طراحی کنیم نیاز به رعایت اصولی دارد که بدون در نظر گرفتن این اصول انجام موفق اینکار ممکن نیست.

استفاده از افراد حرفه‌ای و با تجربه در این کار می‌‍‌تواند موفقیت شما را در ساخت اپلیکیشن تضمین کند. آژانس تبلیغاتی ملکه با داشتن کادری متخصص و مجرب سال‌هاست که توانسته فعالیت‌های تبلیغاتی موفق را در زمینه‌هایی همچون طراحی وب سایت‌های مختلف، انتخاب فونت و قالب مناسب برای آن، طراحی کاتالوگ و اپلیکیشن‌های مختلف، ساخت انواع عکس و فیلم تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی مختلف و.. توانسته انواع تبلیغات در قزوین را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. (برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله طراحی سایت ارزان در قزوین مراجعه فرمایید.) در زیر ما نکات مهمی را برای طراحی یک اپلیکیشن حرفه ای و اهمیت آن بیان می‌کنیم.

اهمیت ساخت اپلیکیشن حرفه ای

هر کدام از ما ممکن است در طول روز چند بار و یا حداقل یک بار از اپلیکیشن‌های مختلف برای دریافت انواع خدمات همچون حمل و نقل، انتقال پول، خرید شارژ و… استفاده کنیم. گوشی‌های هوشمند به راحتی در دسترس کاربران مختلف است و نصب اپلیکیشن کمک می‌کند میان خدمات دهندگان و مخاطبان ارتباط بهتر و قوی‌تری برقرار شود. این کار تأثیرات روانشناسی بسیار خوبی روی کاربران خواهد داشت.

مراحل طراحی اپلیکیشن حرفه ای

 

چگونه یک اپلیکیشن حرفه ای طراحی کنیم
چگونه یک اپلیکیشن حرفه ای طراحی کنیم

 

برای موفقیت در طراحی اپلیکیشن باید سعی شود از ایده‌های نوآور و خلاقانه استفاده شود. در زیر به چند نکته مهم در طراحی اپلیکشن حرفه ای اشاره می‌کنیم:

انتخاب نام مناسب

انتخاب نام مناسب با کسب و کار برای اپلیکیشن یک نکته بسیار مهم است. نام اپلیکیشن باید برای کاربران آشنا و ساده باشد. این نام باید تصویری روشن از برند کار شما را در ذهن مخاطب ایجاد کند. در عین حال نباید این نام کپی شده یا مغایر با فرهنگ منطقه و کشور باشد. سعی کنید در انتخاب نام فقط فرهنگ مردم منطقه محدودی را در نظر نگیرید بلکه نامی انتخاب شود از نظر جهانی نیز بتوان آن را تأیید کرد.

انتخاب رنگ و زمینه مناسب

مخاطبان ابتدا اپلیکیشن را با چشمان خود می‌بینند. انتخاب رنگ زمینه‌ای یکی از نکات مهم است که باید عوامل مختلفی را برای انتخاب آن در نظر گرفت. رنگ زمینه باید با نوع رنگ برند و کسب و کاری که انجام می‌دهید یک همخوانی خاصی داشته باشد.

طرح اپلیکشین باید از قبل آماده شده باشد

در این قسمت باید به موادی مانند آیکن، پس زمینه، صفحه معرفی، فونت، نوع چیدمان بسیار کار شده و مورد توجه قرار گرفته باشد. اپلیکیشن باید طوری طراحی شود که به راحت‌ترین شکل ممکن برای کاربر قابل استفاده باشد. توجه به آیکن بسیار مهم است، کاربر هر بار که به منوی گوشی خود نگاه می‌کند آیکن را می‌بیند. اگر کسب و کارتان لگوی مشخص شده‌ای دارد آن را در آیکن قرار دهید. در غیر این صورت بهتر است یک لگوی مناسب انتخاب کنید. چیدمان اپلیکیشن و زیبایی ظاهر آن باید علاوه باید مخاطب پسند بودن، به راحتی در دسترس مخاطبان قرار بگیرد و محدودیتی را در دسترسی راحت احساس نکنند. محتواهای متنی باید علاوه رعایت اصول نگارش، ساده و قابل فهم برای عامه باشد.

 نصب راحت بر روی دستگاه

این مرحله بسیار مهم است و اپلیکیشن باید به راحتی و در کمترین زمان بتوان روی دستگاه نصب شود. بانصب اپلیکیشن می‌توانید خود را جای مخاطب قرار دهید و سریع نقاط قوت و ضعف برنامه را تشخیص دهید.

اضافه کردن ویژگی های مورد نظر خود

الان دیگر بدنه اصلی اپلیکیشن ساخته شده است. لازم است در این مرحله ویژگی‌هایی که می‌دانید مناسب با کاربران این برنامه است و امکان دسترسی آسان‌تر را به مخاطب می‌دهد اضافه کنید. موادی همچون فهرست، رویدادها، بلاگ، نقشه، اخبار، آموزش، کپشن، گفتگو، لینک‌ها شبکه اجتماعی و حمایت مطالب اختصاصی حوزه کار می‌توان در این قسمت وارد حوزه کار اپلیکیشن نمود.

آزمایش نرم افزار به‌طور مکرر

شما باید به‌طور دقیق با جزئیات و نحوه کار اپلیکیشن خود آشنا باشید. باید بارها و بارها پس از انتشار اپلیکیشن را امتحان کنید. این مرحله نیاز به زمان دارد. یکی از روش‌های معمول برای تست نرم افزار استفاده از تعداد محدودی کاربر است که این کاربران متفاوت از سازندگان و دست اندرکاران تولید اپلیکیشن هستند. براساس نتیجه‌ای که از این تست به‌دست می‌آید می‌توانید تغییراتی جزئی ولی مهمی را روی برنامه انجام دهید و ایرادهای مهم آن را بر طرف کنید.

انتشار اپلیکیشن

پس از گذراندن همه مراحل بالا و تأیید نرم افزار، اکنون زمان آن فرا رسیده که اپلیکیشن خود را منتشر کنید. این برنامه باید در دسترس عموم کاربران مورد نظر قرار بگیرد. البته باید تأییدیه انتشار آن را از قبل گرفته باشید که کمی دشوار و زمان بر است.

تبلیغ نصب اپلیکشین و مزایای آن برای مخاطبان

طراحی یک اپلیکیشن بی‌نقص برای موفقیت در جهان رقابتی امروز کافی نیست. لازم است این نرم افزار را به مخاطبان معرفی کرده و برای آن از روش‌های مختلف استفاده کرد. باید به مخاطبان نشان دهید که این برنامه چطور می‌تواند نیاز آنها راحت‌تر را برطرف کند و برتری آن در مقایسه با نرم افزارهای مشابه چیست.

چند نکته مهم در ارتباط با بالا بردن درصد موفقیت در طراحی اپلیکیشن

 

چگونه یک اپلیکیشن حرفه ای طراحی کنیم
چگونه یک اپلیکیشن حرفه ای طراحی کنیم

 

با رعایت نکات زیر درصد موفقیت طراحی اپلیکیشن شما چند برابر نرم افزارهای عادی مشابه خواهد بود:

  • بالا بردن سرعت لودینگ اپلیکیشن
  • استفاده از سرورهای قوی
  • به‌کار بردن سایز و فونت مناسب و استاندارد
  • ایجاد رابط کاربری آسان و در عین حال حرفه‌ای
  • استفاده مناسب از تصاویر مختلف

مزایای ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارهای مختلف

در زیر به چند مورد از مهم‌ترین مزیت‌ها استفاده اپلیکیشن برای برند و کسب و کارها اشاره می‌کینم:

صرفه جویی در زمان و هزینه

به کمک این نرم افزار مشتری به جای رفتن به محل کسب و کار به راحتی می‌تواند خرید خود را با خیالی آسوده بصورت آنلاین انجام دهد یا خدمات مورد نظر خود را دریافت کند.

بالا بردن اعتبار

مهم‌ترین مزیت ساخت اپلیکیشن، ایجاد برندینگ برای کار و تجارت شماست. این نرم افزار اعتبار کار شما را در مقایسه با کارهای سنتی مشابه بسیار افزایش می‌دهد.

داشتن مشتریان وفادار

با ارائه خدمات با کیفیت به شکل آنلاین و با کسب رضایت مشتری باعث جذب مشتری بیشتر و تبدیل آنها به مشتریان وفادار می‌شود.

خرید سریع و راحت

استفاده راحت و خرید سریع و بدون حاشیه از ویژگی‌های یک اپلیکیشن حرفه‌ای است. با طراحی رابط خوب و داشتن تجربه در این زمینه می‌تواند کار خود موفقیت‌های زیادی کسب کنید.

تبلغات هدفمند و مؤثر

تبلیغات مناسب و مؤثر یکی از ویژگی‌های مهم اپلیکیشن حرفه‌ای است. با طراحی اپلیکیشن موبایل شما دائم در حال تبلیغ کار و برند خود هستید.

پشتیبانی آنلاین

داشتن پشتیبانی آنلاین در این نرم افزار، باعث ایجاد اعتماد مشتری و کسب رضایت بیشتر آنها می‌شود. مشتری باید احساس کند در هر زمانی که بخواهد می‌تواند با شما ارتباط برقرار کرده و سؤالات خود را بپرسد.

ساختن یک اپلیکیشن حرفه‌ای کار ساده‌ای نیست و محدود به انجام چند کار نمی‌شود. چرا که اینکار ریزه کاری و تخصص مربوط به خود را نیاز دارد. اگر این نرم افزار حرفه‌ای طراحی شود موجب جذب مخاطب بیشتر و بالا رفتن اعتبار کار می‌شود. شما می‌توانید با متخصصان ما در آژانس تبلیغاتی ملکه برای طراحی یک اپلیکشین حرفه‌ای در ارتباط باشید. با مراجعه به پیج اینستاگرامی و وب سایت این مجموعه اطلاعات بیشتری را درباره طراحی اپلیکشین و موفقیت‌هایی که این گروه در زمینه به‌دست آورده‌اند کسب کنید و با بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری آشنا شوید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *