5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ


5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله در مورد 5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ و چگونگی ایجاد یک برنامه موفق بازاریابی صحبت خواهیم کرد. برای حضور آنلاین کسب‌وکار به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز دارید. داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ کمک می‌کند تا شرکت خود را با هدایت ترافیک ارزشمندتر به صفحات و جذب مشتری بیشتر برسید. پس لازم است بهترین استراتژی بازاریابی آنلاین را بشناسید و بدانید چطور می‌توان آن را ایجاد کرد؟ برای بهبود بازاریابی آنلاین شرکت خود و آشنایی با بازاریابی شبکه ای و شناخت راه‌های مختلف تبلیغات پر درآمد با آژانس ملکه در تماس باشید.

سیاستهای بازاریابی

 

5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

در بعضی از کشورها کاربران بیش از 11 ساعت از فعالیت‌های روزانه خود را به تعامل با دستگاه‌های الکترونیکی اختصاص می‌دهند. پس می‌بینید که ارتباط بین انسان و وسایل الکترونیکی روز به روز بیشتر می‌شود. استفاده از این وسایل در تمام فعالیت‌های روزانه انسان نقش دارد. پس اهمیت بازاریابی دیجیتال در حال افزایش است. نادیده گرفتن این موضوع، جذب مشتریان بیشتر را برایتان تقریباً غیرممکن و در نتیجه، کسب و کار شما از دیگر رقبا عقب می‌ماند.

1. تأثیر محتوا در استراتژی دیجیتال مارکتینگ

راه‌های زیادی برای نشان دادن خلاقیت با محتوا وجود دارد. برای این هدف باید همیشه در تکنولوژی به روز باشید. چیزی که کسب‌ و کار مؤثر است توانایی شما در کلام است. اول تبلیغات و خدمات پیشنهادی اصلی خود را بسازید. بعد محتواهایی بنویسید که آن‌ها را عملی کنند و مشتری را به خرید تشویق کند. فقط مطمئن شوید که پیشنهادهای شما با نیاز مخاطب هم‌خوانی داشته باشد و برایش مفید باشد. هر چیزی که به جهان بیرون بدهید در نهایت به دیتا تبدیل می‌شود، بنابراین پیدا کردن مسیر درست بسیار مهم است. آژانس ملکه یک تیم حرفه‌ای و ماهر در بازاریابی شبکه ای، تولید محتوا، طراحی وب‌سایت، طراحی انواع پیج‎های تبلیغی و بیزنسی را گرد هم آورده تا شما را در سریع‎ترین زمان ممکن به یک برند معروف تبدیل کند. فرصت را از دست ندهید همین حالا با کارشناسان ملکه تماس بگیرید.

2. ایجاد چارچوب واقع گرایانه

قبل از انجام هر کاری باید هدف خود را مشخص کرده و نقشه راه خود را بکشید. این کار را به طرق مختلف قابل اجراست مثلاً روش بازاریابی محتوا، جدول زمانی و تقویم مربوط به آن یا حتی تحقیقات بازار می‌تواند راه‌گشا باشد. ابزارهای زیادی برای کمک به مدیریت و برنامه‌ریزی محتوا وجود دارد. نکته مهم این است که نتیجه مناسبی را ایجاد کنید. اگر زیرمجموعه‌ای از معیارها را برای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود انتخاب نکنید ممکن است از مسیر خارج شده و به هدف نهایی خود نرسید. برای ایجاد تمرکز هنگام برقراری ارتباط و چیدن استراتژی دیجیتال مارکتینگ فرآیند را تا حد ممکن ساده کنید و یک بازه زمانی مشخص تعیین کنید.

3. انعطاف در برنامه ریزی

در برنامه کلی خود باید اصل انعطاف‌پذیری را رعایت کنید. شما باید برای نوسانات زمان و رویدادهای غیرمنتظره‌ جای خالی داشته باشید. چراکه بر حجم کار اصلی‌ و کل استراتژی بازاریابی شما تأثیر گذار هستند. یعنی یک سری نقاط را در جدول زمانی خود خالی بگذارید تا در جریان کار پر شوند. باید فضایی برای ترکیب مواردی مانند رویدادهای جاری مربوطه، مقالات وایرال از رقبا یا سرمایه‌گذاری غیرمنتظره در فناوری جدید ایجاد کنید که برنامه شما را در جهت خاصی به حرکت درآورد. وقتی در حال انجام استراتژی بازاریابی دیجیتال خود هستید باید مدام در حال نظارت و بررسی باشید.

4. تعیین مسیر روشن

درک مدیریت پروژه برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مؤثر خیلی مهم است که شامل یک دیدگاه محکم از طرح کلی در هر مرحله می‌شود. جزئیاتی را زیر نظر بگیرید که در هر مرحله موفق است. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال به خوبی هنر و علم آنچه در پشت صحنه می‌گذرد را نشان می‌دهد. استراتژی‌های موفق بازاریابی دیجیتال هیچ وقت کارایی خود را از دست نمی‌دهند و قدیمی نمی‌شوند. شما با کمی تغییر می‌توانید آن‌ها را به نفع خود اجرا کنید. دیجی کالا یا علی بابا در بررسی موضوع استراتژی بازاریابی دیجیتال در ایران مثال‌های خوبی هستند. درست است که  برندهای بزرگی طی این سال‌ها وارد صنعت دیجیتال مارکتینگ شده‌اند اما همین‌ها الگوی خوبی برای پیشرفت استارت آپ‌های کوچک هستند. پس لازم است یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مستمر را دنبال کنید تا کسب‌وکارهای موفق باشید. البته که ظرف یک یا دو ماه نمی‌توانید کسب‌ و کارتان را مثل دیجی کالا کنید اما می‌توانید مشتریان جدیدی را به سمت برند خود هدایت کنید.

5. شناخت مخاطب هدف

اولین گام در تدوین استراتژی دیجیتال تعریف شخصیت‌ خریدار است. استراتژی بازاریابی دیجیتال زمانی بهترین عملکرد خود را دارد که بر اساس شخصیت‌ خریدار بنا شده باشد. در دیجیتال مارکتینگ باید مشتریان خود را بشناسید. تعریف شخصیت‌ دیجیتال از طریق تحقیق و پرسش از مشتریان فعلی شرکت انجام می‌شود. اطلاعاتی که برای تعریف شخصیت‌ خریدار جمع‌آوری می‌کنید باید از افراد واقعی باشد. اگر در تعریف شخیصت‌های خریدار از حدس و گمان استفاده کنید ممکن است که استراتژی بازاریابی شما موفق نشود. برای تعریف بهتر شخصیت‌ خریدار تجارت شما بهتر است از ترکیبی از مشتری‌های احتمالی، مشتریان واقعی و برخی مشتریان خارج از بانک اطلاعاتی شرکت که با مخاطبین هدف شما در یک راستا هستند، استفاده کنید. طراحی وب‌سایت و بازاریابی شبکه ای یکی از کارهای کلیدی آژانس ملکه است. برای اطلاع از قیمت تبلیغات ارزان در قزوین با ملکه تماس بگیرید.

روشهای بازاریابی بین المللی

 

5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

5 نمونه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

یک شرکت بازاریابی بین المللی متخصصینی دارد که با در اختیار گذاشتن اطلاعات و افراد به موفق شدن تجارت و صادرات شما کمک می‌کند. بازاریابی بین المللی دو بخش دارد که یک بخش به سیاست‌های مربوط به کالا و برنامه فروش و قیمت گذاری و توزیع است که با نظارت شرکت بازاریابی قابل تغییر است. این تغییرات علت‌های مختلفی دارد مثل تغییر در سلیقه مصرف کنندگان. بازاریابی بین المللی یک علم است که می‌تواند به گسترش روابط در سطح جهان کمک کند. مهمترین موضوع در این نوع بازاریابی قوانین تجاری متفاوت هر منطقه است که در صورت عدم رعایت آن ممکن است مشکلات زیادی ایجاد شود.

راه‌ ورود به بازار بین‌الملل

  • صادرات مستقیم و غیر مستقیم: ارسال کالا از جایی به جای دیگر چه در داخل کشور یا از داخل به خارج کشور،‌ در گمرک منظور از صادرات خروج کالا از قلمرو گمرکی کشور است
  • فرانشیز: قرارداد اعطای نمایندگی
  • قرارداد لیسانس: از انواع قراردادهای بین المللی که در آن یک طرف حق بهره برداری و استفاده از تمام یا بخشی از دارایی‌های نامشهود خود را برای مدت مشخص در یک محدوده‌ جغرافیایی خاص به طرف دیگر واگذار می‌کند.
  • پیمان مدیریت: روشی است که در آن کارفرما یک شرکت یا یک شخص را برای مدیریت اجرای پروژه تعیین می‌کند.
  • سرمایه گذاری‌های مستقیم:. اين نوع سرمايه گذاري توليدي نياز به منابع مالي و فني بيشتري دارد که مستلزم كنترل و سازماندهي بسيار دقیق عملياتي است.


مقالات مرتبط:

ترفندهای بازاریابی اینترنتی

4 سایت برتر بازاریابی بین المللی

6 روش موثر تبلیغاتی

5 روش تبلیغ موثر در لینکدین

20 روش تبلیغاتی جذب مشتری

 تبلیعات شامل چه چیزهایی میشود؟

10 نکته در تبلیغ موثر

مشکلات بازاریابی ویروسی یا وایرال مارکتینگ 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *